ozm

Zaproszenia na walne zebrania sprawozdawcze w 2018 roku do odbioru w biurze OZM PZD w Krakowie

Informujemy, że dostępne są już zaproszenia na walne zebrania sprawozdawcze w 2018 roku, które zostały wydrukowane przez Krajową Radę PZD. Zapraszamy przedstawicieli zarządów ROD po ich odbiór do sekretariatu.

Kategorie: 

Rozwój Ogrodnictwa Działkowego w perspektywie Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie

Okręg Małopolski PZD to 240 Rodzinnych Ogrodów Działkowych o łącznej powierzchni 1240,2209 ha. Liczba działek wynosi 28 568 i posiada powierzchnię 961,3004 ha. Te ilości chociaż wydają się być duże, to jednak niewystarczające na obecne potrzeby społeczne. W chwili obecnej warto zastanowić się nad przyszłością ogrodów działkowych na terenie nie tylko Małopolski, ale także całego kraju.

Kategorie: 

XI posiedzenie Okręgowej Rady Polskiego Związku Działkowców w Krakowie

W dniu 13.03.2018 roku w Siedzibie Okręgu Małopolskiego w Krakowie przy udziale 28 członków Okręgowej Rady PZD w Krakowie, co stanowi 72 %, odbyło się XI plenarne posiedzenie Członków Okręgowej Rady PZD. Posiedzenie otworzyła i prowadziła Pani Prezes Okręgu PZD Ewa Błachut, która to na wstępie przywitała przybyłych członków Okręgowej Rady oraz Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Okręgu Małopolskiego PZD Panią Martę Warmuz.

Kategorie: 

Okręg Małopolski PZD w Krakowie zakończył narady szkoleniowe dla Prezesów i Księgowych ROD

Okręg Małopolski PZD w Krakowie zakończył cykl narad szkoleniowych dla Prezesów i Księgowych ROD. Ostatnie cztery spotkania odbyły się 26 i 28 lutego br.

Kategorie: 

Szkolenie dla nowych działkowców 14.03.2018 r. w Krakowie

Okręgowy Zarząd Małopolski PZD w Krakowie serdecznie zaprasza na szkolenie dla nowych działkowców, które odbędzie się dnia 14.03.2018r. (środa) o godzinie 15:00 w świetlicy ROD „im. Lewińskiego” w Krakowie ul. Makowskiego 1.

Szkolenie będzie obejmować następującą tematykę:

Komunikat w sprawie ROD na terenie Miasta Nowego Sącza

Informujemy, iż dnia 23 stycznia 2018 r., Rada Miasta Nowego Sącza podjęła następujące uchwały:

Kategorie: 

Przygotowania do walnych zebrań sprawozdawczych w ROD Okręgu Małopolskiego PZD

W Okręgu Małopolskim PZD odbył się pierwszy etap narad szkoleniowo-instruktażowych dla osób funkcyjnych w organach ROD oraz księgowych. Narady odbyły się w Tarnowie, Andrychowie, Nowym Sączu, Chrzanowie oraz Oświęcimiu, prowadzone były przez pracowników merytorycznych OZM PZD w Krakowie tj: Kierownika biura OZM PZD Panią Karolinę Baczewską, Główną Księgową OZM PZD Panią Annę Hill-Krzyszkowską, Inspektora do spraw Inwestycji OZM PZD Pana Krzysztofa Fall oraz Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej OZM PZD Panią Martę Warmuz.

Kategorie: 

Społeczna Służba Instruktorska - powołujemy nowych instruktorów

Społeczną Służbę Instruktorską tworzą osoby, które posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną ale i praktyczną w ogrodnictwie. Istnienie aktywu datuje się na początki założenia pierwszych ogrodów działkowych. Prezydium Krajowej Rady podjęło Uchwałę nr 11/95 z dnia 24 sierpnia 1995 r. ​ w sprawie Społecznej Służby Instruktorskiej w Polskim Związku Działkowców , gdzie jasno zostały określone zasady powoływania Instruktorów Ogrodowych, Okręgowych i Krajowych.

Dokumenty: 
Kategorie: 

Informacja ze szkolenia instruktorów SSI w Muzeum Gleb w Krakowie

Dnia 5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Gleby. Z okazji tego święta dnia 4 grudnia 2017 roku instruktorzy ogrodowi, okręgowi i krajowi ze Społecznej Służby Instruktorskiej odbyli szkolenie w Muzeum Gleb, które jest integralną częścią Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Kategorie: 

Zima na działce

W okresie zimowym warto zadbać o trawnik. Murawy nie osłaniamy włókniną ponieważ warstwa śniegu pełni funkcję okrycia. Podczas odśnieżania nie zrzucajmy na trawnik zbyt dużej ilości śniegu gdyż odcinamy dostęp tlenu do gleby i korzenie trawy mogą zamierać. Jeżeli trawnik jest intensywnie deptany to zamiast przepuszczającego powietrze śniegu powstają zbite i szczelne pokrywy lodowe przez co tworzą się warunki beztlenowe i szybciej może dojść do wystąpienia chorób grzybowych takich jak pleśń śniegowa.

Kategorie: 

Uroczyste posiedzenie Prezydium OZM PZD 13.12.2017 r.

Zgodnie z przyjętą już tradycją, pod koniec roku tj. w dniu 13 grudnia w Siedzibie Okręgu Małopolskiego w Krakowie odbyło się uroczyste Prezydium OZM PZD, podczas którego podjęte zostały przygotowane wcześniej uchwały, a na zakończenie Członkowie Prezydium OZM PZD wraz z zaproszonymi Członkami Okręgowej Komisji Rewizyjnej uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu, podczas którego Pani Prezes Ewa Błachut złożyła wszystkim obecnym najserdeczniejsze Życzenia Świąteczno-Noworoczne.

Opracowała:
Karolina Baczewska
p.o. Kierownik Biura

Kategorie: 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2018

Komunikat V/2017 Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Krakowie

Aktualny skład Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Krakowie

Komunikat IV/2017 Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Krakowie

Okręgowa Komisja Rewizyjna PZD w Krakowie zaprasza Komisje Rewizyjne ROD oraz członków PZD na cotygodniowe dyżury konsultacyjne, w każdy wtorek, w godz. 11:00-13:00, telefonicznie (12 638 23 95) lub osobiście, do siedziby Okręgu Małopolskiego PZD przy ul. Makowskiego 1 w Krakowie, według następującego harmonogramu:

Informacja ze szkolenia z zakresu obsługi programu DGCS PZD System

W dniach 7-8 listopada 2017 roku w Katowicach odbyło się szkolenie z zakresu obsługi programu DGCS PZD System.

dscf1012.jpg

Strony

Subskrybuj RSS - ozm