aktualności

Szkolenie dla nowych działkowców 23.10.2019 rok w Krakowie

szkolenie_list.jpg

Szkolenie dla nowych działkowców 23.10.2019 rok w Krakowie

Okręgowy Zarząd Małopolski PZD w Krakowie serdecznie zaprasza na szkolenie dla nowych działkowców, które odbędzie się dnia 23.10.2019r. (środa) o godzinie 15:00 w świetlicy ROD „im. M. Lewińskiego” w Krakowie ul. Makowskiego 1.

Szkolenie jest finansowane z funduszu oświatowego OZM PZD i nie pobierane są żadne dodatkowe opłaty.

ZMIANY W PODATKU DOCHODOWYM OD 01 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

pit-podatki2x.jpg

Zaliczka na podatek od dochodu od 01 października 2019 r. wynosi 17%.

Podstawowe koszty uzyskania przychodów od 01.10.2019 r. wynoszą 250 zł.

Kalendarzyk Działkowca 2020 odbiór w biurze w Krakowie

72614147_2420640421318682_3834045415976599552_n.jpg

Okręgowy Zarząd Małopolski Polskiego Związku Działkowców w Krakowie zaprasza wszystkie Zarządy ROD z Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie po odbiór (bezpłatnie) Kalendarzyka Działkowca 2020 (w ilości 1 szt na 1 działkę) do biura Okręgu (ul, Makowskiego , Kraków).

Kalendarzyki można odbierać począwszy od dnia 27.09.2019r. (w godzinach pracy biura)

Ośrodek Finansowo – Księgowy w terenie, na obszarze Małopolski

s4_ogloszenie_o_naborze_na_wolne_stanowisko_urzednicze_glowny_1498462397_.jpg

Informujemy, że Ośrodek Finansowo – Księgowy w naszym Okręgu działa od dnia 1 stycznia 2019 roku. Obecnie ma siedzibę w biurze Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie przy ul. Makowskiego 1 w Krakowie.

Jesienne liście - mądrze je wykorzystaj!

autumn-940401_640.jpg

Wiele osób traktuje opadające z drzew liście jako problem i uciążliwy odpad - tymczasem jest to bardzo cenny materiał do użyźnienia naszej gleby.
Jak je wykorzystać?

Zakończył się XIV Krajowy Zjazd Delegatów PZD

Zakończyły się obrady XIV Krajowego Zjazdu Delegatów PZD. W ostatniej części obrad informacje z pierwszego posiedzenia Krajowej Rady i Krajowej Komisji Rewizyjnej przedstawił delegatom Piotr Gadzikowski. Krajowa Rada ze swojego grona wybrała 7-osobowy Krajowy Zarząd w składzie:

Eugeniusz Kondracki – prezes PZD

Tadeusz Jarzębak – I wiceprezes

Zdzisław Śliwa – II wiceprezes

Józef Noski – III wiceprezes

Izabela Ożegalska – sekretarz

Piotr Gadzikowski – skarbnik

Edward Galus – członek zarządu.

XIV Krajowy Zjazd Delegatów PZD wybrał nowe władze

Trwają obrady XIV Krajowego Zjazdu Delegatów. Przed głosowaniem nad uchwałami odbyła się dyskusja. Głos zabrało 16 delegatów z poszczególnych okręgów PZD. W swoich wystąpieniach podkreślali wiele istotnych działań i problemów, które pojawiły się w mijającej kadencji, odnosili się również do nowego programu na kadencję 2019-2023. Delegaci poruszali takie zagadnienia jak m.in.

Kategorie: 

XIV Krajowy Zjazd Delegatów PZD - referat programowy wygłosił prezes PZD Eugeniusz Kondracki

Trwają obrady XIV Krajowego Zjazdu Delegatów PZD. Referat programowy wygłosił Prezes PZD Eugeniusz Kondracki.

panprezes.jpg

Szanowni Delegaci, Drodzy Działkowcy,

Szanowni goście Zjazdu!

Kategorie: 

Rozpoczął się XIV Krajowy Zjazd Delegatów PZD

Dziś, 18 października w Warszawie swoje obrady rozpoczął XIV Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Działkowców. Na Zjazd przybyli delegaci wybrani podczas okręgowych zjazdów we wszystkich 26 okręgach PZD. Z wybranych 258 delegatów na Zjazd przybyło 245. Frekwencja wynosi 94,96%.

_dsc0031.jpg

Zjazd rozpoczęto odegraniem hymnów – narodowego oraz hymnu PZD „Zielona Rzeczpospolita”.

Kategorie: 

40-lecie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wiślana Dolina" w Krakowie

W dniu 21 września 2019 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wiślana Dolina", położonego przy ul. Rybnej w Krakowie, odbył się doroczny Dzień Działkowca, połączony z obchodami czterdziestolecia powstania ogrodu, z inicjatywy ówczesnych pracowników i kierownictwa pięciu krakowskich zakładów pracy.

1_1.png

Spotkanie rozpoczął, pełniący swoje obowiązki już czwartą kadencję, Prezes ROD Wacław Suślik.

Magia ziół w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Lubocza I”

roza.png

Ogród „Ziołowy zakątek” znajdujący się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Lubocza I" powstał dzięki niezwykłej inicjatywie Pani Kazimiery Grebli, Krajowego Instruktora Ogrodnictwa PZD. Dzięki jej ogromnej wiedzy i wielkiemu zaangażowaniu powstało niezwykłe miejsce, które służy wszystkim działkowcom.

KOMUNIKAT Krajowego Zarządu PZD ws zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych

icons-1294597_1280_1_1.png

KZ PZD przypomina, że 1 października 2019r. weszła w życie nowelizacja ustawy o PIT (DZ.U. poz. 1935). Wynikające z niej zmiany wpływają na obowiązki jednostek organizacyjnych PZD, w szczególności zatrudniających osoby fizyczne na podstawie umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych. Najważniejsze zmiany dotyczą:

- zmniejszenia stawki podatku dla dochodów z I progu podatkowego z 18% do 17%,

Wyrok WSA – informacja publiczna w ROD w ograniczonym zakresie

prawo.png

Wojewódzki Sąd Administracyjny po raz kolejny stwierdził, że obowiązki ROD w zakresie udostępniania informacji publicznej zasadniczo obejmują działalność finansową z zakresu rozliczenia dofinansowania dotacji lub wykonywania zadań zleconych z udziałem środków publicznych, a nie całość funkcjonowania ROD. Ostatnio orzeczenie w tej sprawie wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim – sygnatura akt: II SAB/Go 124/19

Październikowy „Mój Ogródek” !

mo10_1.jpg

Nowa pora roku, nowe wyzwania. W październikowym numerze „Mojego Ogródka” czekają na każdego działkowca praktyczne porady z zakresu pielęgnacji roślin ozdobnych – czy ciąć jesienią? Jeśli tak, to które? A czego nie ruszać?

Z naszym miesięcznikiem uprawa warzyw jest prosta i przyjemna. Sprawdź, jakie prace czekają działkowców w tym czasie w ogrodzie warzywnym.

Czytajcie „działkowca”!

dz10_1.jpg

Nie przegapcie najnowszego – październikowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie bogactwo praktycznej wiedzy, aktualnych porad i inspiracji, w sam raz na pełnię jesiennego sezonu w ogródkach!

dz10_38-39.jpg

Strony

Subskrybuj RSS - aktualności