Ogłoszenie wyników okręgowych konkursów "Wzorowa działka roku 2012" oraz "Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2012"

ROD "Senior" w Nowym Sączu - alejka Krokusowa

Po spotkaniu komisji konkursowej oraz zatwierdzeniu wyników przez Prezydium OZM PZD w Krakowie, ogłoszono "Najlepszym Rodzinnym Ogrodem Działkowym roku 2012" ROD "Senior" z Nowego Sącza, który za uzyskanie 745 na 830 możliwych punktów, otrzymał wyróżnienie. Ogród ten, zagospodarowany na wysokim poziomie, wykazał się nie tylko urodą i estetyką działek, zadbanym terenem ogólnym i alejkami ogrodowymi, ale także dokładnością w prowadzeniu dokumentacji, aktywnością w przeprowadzaniu inwestycji i remontów na terenie ogrodu oraz promocją Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Senior" poprzez organizację imprez kulturalnych w ogrodzie, angażowanie się w lokalne spotkania ogrodnicze i sportowe oraz współpracę z ogrodami słowackimi.

Laureatami konkursu "Wzorowa działka roku 2012" również byli Nowosądeczanie.
Pierwsze miejsce zdobyła działka nr 83 z ROD "Szarotka" w Nowym Sączu, która uzyskała 156 pkt na 165 możliwych. Działka ta łączy relaks z pożytkiem. Posiada dużą część warzywniczo – sadowniczą, a komisję urzekła kolekcja pięknie utrzymanych róż.
Drugie miejsce zdobyła działka nr 58 z ROD "Senior" w Nowym Sączu, która uzyskała zaledwie punkt mniej. Użytkowniczka tej działki dba o detale, takie jak oryginalne obwódki rabat, a także o aranżację ważnych elementów działki, dzięki czemu stworzyła m.in. gustownie utrzymany taras czy niezwykłą aranżację kompostownika.
Trzecie miejsce zdobyła działka nr 210 z ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu. Działka ta urzekła komisję częścią sadowniczą, a szczególnie pięknymi pnączami owocowymi.

Przyznanych zostało również 5 wyróżnień dla działek nr 57 i 77 z ROD "Pod Kopcem" w Krakowie, działki nr 48 z ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu, działki nr 165 z ROD "Dębniki" w Krakowie oraz działki nr 94 z ROD "Grzegórzki" w Krakowie.

Źródło: własne / Instruktor ogrodnictwa

Galeria: 
ROD "Senior" w Nowym Sączu - alejka Pigwowa
ROD "Senior" w Nowym Sączu - alejka Słonecznikowa